banner250

banner203

Devletimizin şefkat ve merhamet elini vatandaşlarla buluşturuyoruz

Bingöl İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri, Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında mesai mefhumu gözetmeksizin yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların yardımına koşuyor.

Bingöl Müftülüğü 20.04.2020, 11:38
Devletimizin şefkat ve merhamet elini vatandaşlarla buluşturuyoruz
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına, İlçe Müftülüğü de destek veriyor.

Görev yaptıkları mahallede sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret eden din görevlileri, ihtiyacı olanlar için alışveriş yaparak evlerine teslim ediyor.

Yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmayan din görevlileri, bir taraftan da topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Koronavirüse karşı yürürütülen çalışmaları Diyanet Haber'e değerlendiren İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, şunları kaydetti:

"İnsanlığın içinden geçtiği bu zor zamanlarda mahalle mahalle, köy köy, mezra mezra dolaşarak halkımızın moral ve motivasyonunu canlı tutmaya, devletimizin şefkat ve merhamet elini mağdur ve muhtaç ailelerle buluşturmaya azami gayret sarf edilmektedir. Ayrıca sevgili Peygamberimizin (s.a.s.); 'İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır.' hadis-i şerifini kendilerine rehber edinen din görevlilerimiz, bu zor süreçte vatandaşın ihtiyaç duyduğu her an, geçmişte olduğu gibi bugün de yanlarında olmaya devam edeceklerdir. Bu gaye ile seferber olan, mesai harcayan değerli hocalarımıza ve görev alan diğer kamu çalışanlarına teşekkür ederim. İhtiyaç duyulduğunda hocalarımızla bu hayır ve iyilik hareketinde daha fazla katkı sunmaya ve Solhanlı kardeşlerimizin ihtiyaçları için koşturmaya hazırız. Biz biliyoruz ki ecdadımızın ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ düsturu, kıyamete kadar bütün devletlerin ihtiyaç duyduğu temel bir ilkedir. Bizler, yüce dinimiz İslam’dan aldığımız şu şaşmaz ilkeyi de çalışmalarımızda rehber edinerek yolumuza devam ediyoruz:  Yaratılana hizmet, yaratana hizmettir."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Taşçı 1 yıl önce
Rabbim yaptığınız hayırlı hızmeti izzeti dergahında kabul buyursun ve sizlerden razı olsun