banner203

banner250

Bingöllü hacı adayları dualarla uğurlandı

Hac farizasını ifa etmek için Bingöl’den mukaddes topraklara gidecek 334 hacı adayından 185 kişi için Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Hazreti Osman Cami önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Bingöl Müftülüğü 18.07.2019, 13:05
Bingöllü hacı adayları dualarla uğurlandı
© Diyanet Haber

Merkez Karşıyaka Mahallesi Hazreti Osman Camii önünde düzenlenen uğurlama programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, salavat ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.

Uğurlama törenine İl Müftüsü Muharrem Genç, Diyanet Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik, Hac ve Umre Şube Müdürü Emre Sarıçayır, STK temsilcileri, Müftülük görevlileri, hacı adayları ile çok sayıda hacı adaylarının aile katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Emre Sarıçayır, Hac ibadetinin meşakkat olduğunu belirterek, hacı adaylarına önemli uyarılarda bulundu.

İl Müftüsü Muharrem Genç, yıllardır hasretle beklenen anın geldiğini belirterek, Hazreti Resulullah’ın misafirleri ve Bingöllüleri orada Kâbe’de temsil edecek olan kadın erkek hacı adaylarını uğurlamak için burada olduklarını söyledi.

Müftü Genç, "Mekke, Medine’ye gitmek için heyecanlısınız. Ya Resullullah günahımla, hatalarımla senin ümmetin olarak ben buraya geldim. Beni Ümmetliğe kabul eyle, heyecanı içerisinde kuralarınız çıktı. Kimi yıllardır bu anı bekliyordu. Ağladınız, üzüldünüz ve nihayetinde müjdeler olsun size." dedi.

Hac farizasını ifa etmek için Bingöl’den mukaddes topraklara gidecek 334 hacı adayından bugün 185 hacı adayını uğurladıklarını dile getiren Müftü Genç, "Evet sizleri tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’e selam göndermek için sizlerin vasıtasıyla buradayız. Bizden o mübarek beldeye selam götürünüz. Yolunuz açık olsun kardeşlerim, 1,5 milyon insanın içerisinde kura sonucu, Cenab-ı Allah'ın lütfuyla hacı adayı olan kardeşlerim, Cenabı Allah size ne kadar iltifatta bulundu. Birbirinizin elinden tutun. Yaşlılara destek olunuz. Orada engellilere yardımcı olunuz. Hacda farzlardan sonra en büyük ibadet birbirine yardım etmektir." ifadelerini kullandı.

Program, yapılan duanın ardından hacılar mukaddes topraklara gitmek üzere İl Müftülüğümüz yetkilileri, aile ve yakınları tarafından dualarla uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?