banner203

banner250

Bingöl’de 160 Öğrenci Kapasiteli Kur'an Kursunun Temeli Dualarla Atıldı

Bingöl’de aynı anda 160 kız öğrenciye hizmet verecek yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatına başlandı

Bingöl Müftülüğü 25.07.2018, 23:05
Bingöl’de 160 Öğrenci Kapasiteli Kur'an Kursunun Temeli Dualarla Atıldı
© Diyanet Haber

Bingöl Yeni Mahalle Kur’an Kursu Yapma ve Yaşatma  Derneği tarafından, 300 metrekarelik alana yaptırılacak 160 kişi kapasiteli Yeni Mahalle Kur’an Kursunun  temel atma töreni İl Müftüsü Muharrem Genç’in yaptığı duayla gerçekleşti.

Müftülük personli, dernek yöneticileri, hayırseverler ve davetlilerin katıldığı programda Müftü Genç: “Rabbimiz yüce kitabında; ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’ a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’ tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır. (Tevbe Suresi)’ buyuruyor. Senden gerçek manada korkan alimlerdir buyurulur. Allah’ım senden gerçek manada korkan Alimlerin bu kursumuzda yetişmelerini nasip eyle. İşte bu şuurla ve inançla Allah'ın evini yapmak için gayret içerisinde olan öncelikle Bingöl ve Mahalle halkına teşekkür ederim dedi.

Müftü GENÇ’in yaptığı dua ve kesilen kurbanla Kur’an Kursunun temeli atıldı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Harun kurkaya 2 yıl önce
HELAL OLSUN SİZE MUHAREM HOCAM HER GİTTİĞİNİZ YERİ ADETA İNŞAAT SEKTÖRÜ HALİNE GETIRIYORSUNUZ.ANKARA MAMAK DA 5 SENE İÇİNDE KOCA BİR KÜLLİYE VE MAMAK MÜFTÜLÜK BINASI.ARTI 38 ADET CAMII YIKILDI VE YERINE YENİ YENİ ESER BIRAKDINIZ.HELAL OLSUN SİZE DİKKAT EDİN NAZAR EDİYORLAR SİZE RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN.CESARETLI AKTİF ÇALIŞKAN MÜFTÜLER LAZIM BU VATANA.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?