banner331

banner319

WatsApp'tan son dakika zorunlu güncelleme açıklaması

WhatsApp'ın, veri paylaşımını içeren kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncellenmesi ve bunların kullanıcıları tarafından onaylanmasını istemesi sonrasında çıkan tartışmaların ardından yeni bir açıklama geldi.

Bilim, Teknoloji 21.05.2021, 12:36
WatsApp'tan son dakika zorunlu güncelleme açıklaması

Konuya ilişkin Rekabet Kurumu'ndan yapılan basın duyurusunda Facebbok-WhatsApp hakkında önemli bilgilere yer verildi.

WhatsApp'ın, veri paylaşımını içeren kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncellenmesi ve bunların kullanıcıları tarafından onaylanmasını istemesi sonrasında 11.01.2021 tarihinde Rekabet Kurumu tarafından söz konusu güncellemeye ilişkin geçici tedbir kararı alınmıştı.

Müteakiben WhatsApp tarafından planlanan güncelleme, küresel çapta, 15 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmişti.

- WhatsApp'tan geri adım

WhatsApp zorunlu güncellemeye ilişkin son olarak Rekabet Kurumu'na ilettiği bilgide, söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (4)
Imam Hatip 1 yıl önce
Mutlulukların yazismalar için watsapi zorunlu görmesini anlamış degilim
Ali Atıcı 1 yıl önce
Muhteşem
Ayse 1 yıl önce
Dün tabletime whatsapp web yüklemek istedim lakin güvenlik zorunlu şıkkında bilgilerin dışa satılması onayı vardi kabul etmedigim için yükleyemedim
Bilgi doğrumu???
Ismail 1 yıl önce
Ben yurt dışında yaşayan bir gurbetçi olarak, bütün tanıdıklarım whatsapp kullandığı halde, Türkiye ile dayanışma içinde olmak için Whatsapp'ı sildim. AB dışındaki ülkere ayrı bir muamele olduğu halde hala neden silmede tereddüt eden var?