banner268

banner250

Kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta süre doluyor

banner265

Kişisel verilere erişim ve ortaklarıyla paylaşım yetkisi isteyen kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarına tanıdığı süre doluyor.

Bilim, Teknoloji 06.05.2021, 10:25
Kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta süre doluyor
banner281

Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda kişisel verilere erişim yetkisi için bir bildiri yayınlamıştı.

Kişisel verilere erişim ve ortaklarıyla paylaşım yetkisi isteyen kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarına tanıdığı süre 15 Mayıs itibarıyla doluyor.

WhatsApp zorunlu güncellemesini kabul edince ne olacak?

WhatsApp'ın iddiasına göre zorunlu güncellemeyi kabul eden kullanıcıların mesajları şifrelenmeye ve korunmaya devam edecek ancak WhatsApp kullanıcılarının kişisel verilerine erişebilecek. WhatsApp, uygulamayı kullananların konum, satın alma geçmiş ve davranışları ile cihaz bilgilerine erişebilecek. Bu veriler Facebook ile de paylaşılacak.

WhatsApp zorunlu güncellemesini kabul etmeyen kullanıcılar ne olacak?

İzin talebinden geri adım atmayan WhatsApp'ın zorunlu güncellemeyle ilgili detaylı bilginin yer alacağı uyarı mesajını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarının bir süre pasife alınacağı ardın 120 gün içinde silineceği söyleniyor.

Zorunlu güncellemeyle kullanıcıları bekleyen tehlike

Uzmanlar, onaylanacak güncellemeyle birlikte uygulamanın kişisel verilere erişebileceğini ve bu verileri blut (cloud) sistemlerinde depolayabileceği uyarısında bulunuyor. Facebook'la aynı çatı altında bulunan WhatsApp'ın zorunlu güncellemeyle birlikte kişisel verileri de yine Facebook'la paylaşacağı bildirildi.

Daha önce Facebook'a ait 533 milyon kullanıcı verilerinin bir hacker platformunda yayımlandığı haberleri basında yer almıştı.

banner237
Yorumlar (12)
Edanur 10 ay önce
Wp yoksa telegram var. Kabul etmiyorum silerlerse silsinler.
İlyas 10 ay önce
Whatsapp yöneticisi illaki bilgileri satacaksa kendi bilgisini satsın feysbuka bu saçmalık başka bişey değil
Furkan61 10 ay önce
Neden Memleketimizde TÜRK whatsabı yok ?
Fikriye Biçici 10 ay önce
Insanların özelini paylaşmak çok yanlış paylaşmak isterse fesbukta kendisi paylaşır zaten vatsap kullanmanın bir anlamı kalmaz
Ozan 10 ay önce
Sizin bahsettiğiniz gibi bir paylaşım değil konu olan. Ne kadar yanlış anlaşılıyor şu konu ne yazık ki
Ecrrin 10 ay önce
Haksızlık bu neden böyle yapılar insanları anlayın artık şunu bilin
Hakan 10 ay önce
Konumu. Paylaşssın boiverdim naparsa yapsım umrumda değil yalnız insanım kimsem yok nasılsa vatsap kullanmaya devam
MOR KEDİ MKFC AİLESİ 10 ay önce
Kendileri kaybeder telegram vs idare ederiz biz
SENA 10 ay önce
Uygulamanın sürüyle kullanıcı kaybediceği ortada zaten ilk haberi çıktığında tonla kullanıcısını kaybetmişti. Whatsapp bırakılıp telegrama geçildi ve erteleme kararı aldınız kullanıcı kaybedilince ertelemek yerine iptal edip yine aktif halde kullanımına devam edilebilirdi .Bu yapılan cidden saçmalığın daniskası. Sözleşmeyi kabul etmeyip telegrama taşınan ve erteleme süreci halinde yine whatsappta kalan bi çok kullanıcının hesabı askıda kalıp kapatılcak. Kabul edebilenlerin sayısı sayılıdır. Saçma ve gereksiz bi sözleşme. Adın geride kalcak whatsapp...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?