Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı

Kabir azabı var mıdır? Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar Diyanet TV ekranlarında "Diyanet'e Soralım" programında cevaplandırdı.

Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı

Her akşam Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Diyanet'e Soralım programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar, "Kabir azabı var mıdır?" şeklinde gelen bir soruya cevap verdi.

Kabir azabının olup olmadığı konusunun son zamanlarda tartışmaya açıldığına değinen Acar, herkesin merak ettiği soruya cevap verdi.

Kur'an ve hadislerden örneklerle kabir azabının olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Acar, akıllarda soru işaretleri oluşturan bu konuyu net bir şekilde açıkladı.

İşte Nurettin Muhtar Acar'ın "Kabir azabı var mıdır?" sorusuna verdiği cevap:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin şimşek
Hüseyin şimşek - 1 ay Önce

"Firavun ve adamları sabah-akşam ateşe atılırlar. Kıyametin kopacağı gün de denilir ki; Firavun hanedanını ateşin en şiddetlisine sokun."(Mümin, 40/46)

Didem Ayan
Didem Ayan - 3 ay Önce

Peki bu zamana kadar anlatılanlardan benim psikolojimin bozulmasına ne demek lazım insanları korkutarak islama yaklaştırılmaz aksine uzaklaştırılır. hadisler sahihmidir buda belli değil kaldıki Kuran'dan âyet gösteremedi.

Günay Mercan
Günay Mercan - 4 ay Önce

Ağzınıza sağlık hocam.

seyyid han
seyyid han - 4 ay Önce

Allah bu ümmete basiret ve feraset sahibi alimler nasip eylesin...

Ş Zeren
Ş Zeren - 4 ay Önce

Dinin kaynağı Kuran'dır bilgisi eksik bilgi... Dinimizin kaynağı Kuran ve sünnettir. İbadetler Kuran'da genel hatları ile anlatılır detayları Hz.Peygamber öğretmiştir. Kadınların özel hallerinde oruç ve namazdan uzak durmaları da Kuran'da geçmez ama nakledilen hadislerden ve Peygamberimizin eşlerinin uygulamalarından dolayi tüm kadınlar bu kurala uyar. Netice itibari ile sahih hadislerde zikredilenler bağlayıcıdır inanmak gerekir.

K s
K s - 4 ay Önce

Kabir azabı yok diyenler neden tartsacagina Allah 'ın rızasına çalışmıyor biz HAZIRLANALIM var vee ya yok INDIKMI goruruz

H bulat
H bulat - 4 ay Önce

Kur anda kabir azabıyla ilgili hangi sure hangi ayetler var. Dinin kaynağı kur an dır. Kabir azabı var mı sorusuna cevab verilecekse önce kurandan verilecek efendim hadis var eee diye başlıyor cevab vermeye bir kur anda yoksa yoktur

ehl-i sünnet
ehl-i sünnet @H bulat - 4 ay Önce

yeni akımların yeni elemanısın herhalde

Şükrü Saylan
Şükrü Saylan - 4 ay Önce

Kur'anı Kerimden Delil arayanlar baştan sona manasıyla okursanız ne deliller var bir anlayabilseniz.


SIRADAKİ HABER