banner250

banner203

Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı

Kabir azabı var mıdır? Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar Diyanet TV ekranlarında "Diyanet'e Soralım" programında cevaplandırdı.

Bilgi Köşesi 13.02.2019, 12:44
Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı

Her akşam Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Diyanet'e Soralım programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar, "Kabir azabı var mıdır?" şeklinde gelen bir soruya cevap verdi.

Kabir azabının olup olmadığı konusunun son zamanlarda tartışmaya açıldığına değinen Acar, herkesin merak ettiği soruya cevap verdi.

Kur'an ve hadislerden örneklerle kabir azabının olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Acar, akıllarda soru işaretleri oluşturan bu konuyu net bir şekilde açıkladı.

İşte Nurettin Muhtar Acar'ın "Kabir azabı var mıdır?" sorusuna verdiği cevap:

Yorumlar (17)
Kasım Sinanoğlu 2 yıl önce
Kuranda olmayan bir şeyi var demek küfre girmezmi
Damla 2 yıl önce
Tabiki var yüce rabbimiz varken
Mümin 2 yıl önce
Sırf bu tür rivayetlerden uzak tutmak için yüce yarab kuranı Kerim denilen mukaddes kitabı göndermiştir. Eğer kutsal kitabımızda böyle bir durumdan bahsedilmiyorsa bu arkadaşlar neye dayanıp da vardır diyebiliyorlar.
Hüseyin şimşek 2 yıl önce
"Firavun ve adamları sabah-akşam ateşe atılırlar. Kıyametin kopacağı gün de denilir ki; Firavun hanedanını ateşin en şiddetlisine sokun."(Mümin, 40/46)
Didem Ayan 2 yıl önce
Peki bu zamana kadar anlatılanlardan benim psikolojimin bozulmasına ne demek lazım insanları korkutarak islama yaklaştırılmaz aksine uzaklaştırılır. hadisler sahihmidir buda belli değil kaldıki Kuran'dan âyet gösteremedi.
Günay Mercan 2 yıl önce
Ağzınıza sağlık hocam.
seyyid han 2 yıl önce
Allah bu ümmete basiret ve feraset sahibi alimler nasip eylesin...
Ş Zeren 2 yıl önce
Dinin kaynağı Kuran'dır bilgisi eksik bilgi... Dinimizin kaynağı Kuran ve sünnettir. İbadetler Kuran'da genel hatları ile anlatılır detayları Hz.Peygamber öğretmiştir. Kadınların özel hallerinde oruç ve namazdan uzak durmaları da Kuran'da geçmez ama nakledilen hadislerden ve Peygamberimizin eşlerinin uygulamalarından dolayi tüm kadınlar bu kurala uyar. Netice itibari ile sahih hadislerde zikredilenler bağlayıcıdır inanmak gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın