Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı

Kabir azabı var mıdır? Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar Diyanet TV ekranlarında "Diyanet'e Soralım" programında cevaplandırdı.

Kabir azabı var mıdır? İşte cevabı
banner47

Her akşam Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Diyanet'e Soralım programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Nurettin Muhtar Acar, "Kabir azabı var mıdır?" şeklinde gelen bir soruya cevap verdi.

Kabir azabının olup olmadığı konusunun son zamanlarda tartışmaya açıldığına değinen Acar, herkesin merak ettiği soruya cevap verdi.

Kur'an ve hadislerden örneklerle kabir azabının olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Acar, akıllarda soru işaretleri oluşturan bu konuyu net bir şekilde açıkladı.

İşte Nurettin Muhtar Acar'ın "Kabir azabı var mıdır?" sorusuna verdiği cevap:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Günay Mercan
Günay Mercan - 3 gün Önce

Ağzınıza sağlık hocam.

seyyid han
seyyid han - 4 gün Önce

Allah bu ümmete basiret ve feraset sahibi alimler nasip eylesin...

Ş Zeren
Ş Zeren - 4 gün Önce

Dinin kaynağı Kuran'dır bilgisi eksik bilgi... Dinimizin kaynağı Kuran ve sünnettir. İbadetler Kuran'da genel hatları ile anlatılır detayları Hz.Peygamber öğretmiştir. Kadınların özel hallerinde oruç ve namazdan uzak durmaları da Kuran'da geçmez ama nakledilen hadislerden ve Peygamberimizin eşlerinin uygulamalarından dolayi tüm kadınlar bu kurala uyar. Netice itibari ile sahih hadislerde zikredilenler bağlayıcıdır inanmak gerekir.

K s
K s - 4 gün Önce

Kabir azabı yok diyenler neden tartsacagina Allah 'ın rızasına çalışmıyor biz HAZIRLANALIM var vee ya yok INDIKMI goruruz

H bulat
H bulat - 4 gün Önce

Kur anda kabir azabıyla ilgili hangi sure hangi ayetler var. Dinin kaynağı kur an dır. Kabir azabı var mı sorusuna cevab verilecekse önce kurandan verilecek efendim hadis var eee diye başlıyor cevab vermeye bir kur anda yoksa yoktur

ehl-i sünnet
ehl-i sünnet @H bulat - 2 gün Önce

yeni akımların yeni elemanısın herhalde

Şükrü Saylan
Şükrü Saylan - 4 gün Önce

Kur'anı Kerimden Delil arayanlar baştan sona manasıyla okursanız ne deliller var bir anlayabilseniz.

M,safa
M,safa - 4 gün Önce

Bu verilen cevapları yazılı olarak yayınlarsanız internet kotamız az gider.videoyu açmaya korkuyoruz

Zaf hur
Zaf hur - 4 gün Önce

Delil olarak bir ayeti kerime okusaydı da müsterih Olaydık, diyenler acaba her konuda Kur'an'da bir delil bulmak mümkün mü! Mümkün değilse peygamber aleyhisselatu Vesselam'ın konuyla alakalı hadisi şerifleri delil olarak yetmiyor da gönlümüzü müsterih etmiyor mu, sormak lazım kendimize vicdanımıza. Allah gönlümüzü kalbimizi zihnimizi aklımızı kirlenmekten muhafaza eylesin


SIRADAKİ HABER