banner268

banner250

Yaz Kur'an Kursu öğrencilerinin tarih gezisi

banner265

Bilecik İl Müftülüğü bünyesinde açılan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik, Söğüt ve Bozüyük ilçelerine tarihi ve kültürel amaçlı gezi programı düzenlendi.

Bilecik Müftülüğü 03.07.2019, 10:16
Yaz Kur'an Kursu öğrencilerinin tarih gezisi
© Diyanet Haber

Bilecik İl Müftülüğü ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel açıdan bilinçlenmelerine katkı sağlamak amacıyla “Mobil Fırsat Çadırı Projesi” kapsamında Söğüt ve Bozüyük ilçelerine gezi programı düzenlendi.

İl Müftülüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü himayesinde organize edilen gezi programında Yaz Kur’an Kursu öğrencileri, eğitici ve eğlenceli bir gün geçirdi.

Öğrenciler, düzenlenen geziyle hem bilgilendi hem de diğer camilerdeki kursa devam eden arkadaşlarıyla tanışıp kaynaşma fırsatı buldular.

Gezi programı kapsamında Ertuğrul Gazi Türbesi, Osmanlı’da ilk cuma hutbesinin okunduğu ve ayrıca Osmanlı’nın ilk mescidi olan Kuyulu Mescidi ziyaret edildi.

Ayrıca Gençlik Spor İl Müdürlüğü Fırsat Çadırı’nda matrak, ok atma ve dark oyunları oynandı.

Gezi sonrasında memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler, İl Müftülüğüne ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne kendilerine böyle bir imkân sundukları için teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?