banner250

banner246

Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıkıyor

Bilecik Bozüyük Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal hareketliliğin azalması nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.

Bilecik Müftülüğü 11.05.2020, 22:39
Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıkıyor
© Diyanet Haber

Koronavirüsle mücadelede 81 ilde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, salgın dolayısıyla beslenme imkânı bulamayan sokak hayvanlarını da unutmuyor.

Bozüyük İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, sosyal hareketliliğin azalması nedeniyle aç kalan sokak hayvanları için şehrin çeşitli noktalarına kedi ve köpek maması bırakıyor.

Sokak hayvanlarına sahip çıkan Aksutekke Köyü Camii İmam Hatibi Fikret Günay, koronavirüs salgını nedeniyle yalnız bırakılan sokak hayvanlarını tespit ederek, hayvanların ulaşabilecekleri noktalara mama bıraktıklarını söyledi.

"Bu süreçte sokak hayvanlarını yalnız bırakmayı insanî ve İslamî bulmadığını" belirten Günay; "Zor zamanlar yaşıyoruz. Bu dönemde sokak hayvanlarıyla her zamankinden daha fazla ilgilenmemiz gerekiyor.  Biz de bulunduğumuz bölgede sokakları gezerek hayvanlar için mamalar bırakıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?