banner250

banner203

Şehit müftü kabri başında dualarla anıldı

Milli Mücadele şehidi Bilecik Müftüsü Mehmet Nuri Efendi, şehadetinin 100. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Bilecik Müftülüğü 08.04.2021, 12:50
Şehit müftü kabri başında dualarla anıldı
© Diyanet Haber

Milli Mücadele döneminde şehit düşen Bilecik Müftüsü Mehmet Nuri Efendi, şehit edilişinin 100. yılında Bilecik'e bağlı Deresakarı Köyü'ndeki kabri başında dualarla anıldı.

Vali Bilal Şentürk’ün katılımıyla Deresakarı Köy Camii'nde gerçekleştirilen anma töreninde Kur'an-ı Kerim tilavet edildi, Mevlid-i Şerif okundu.

Konuşmasında vatan topraklarının kolay kazanılmadığına dikkati çeken Vali Şentürk, ''Buraların vatan olarak kalabilmesi, sahip çıkılmasıyla mümkündür. Mehmet Nuri Efendi gibi vatan için şehit olan dedelerimiz, yakınlarımız var. Vatan için canlarını feda etmiş insanları, geçmişimizi çocuklarımıza aktarmalıyız. Geçmişimize sahip çıkmak durumundayız, geleceğimizi de ona göre inşa etmeliyiz. Bilecik'te 1200'lü yılları da 1900'lü yılları da görmek mümkün. Bugün huzur içerisinde yaşıyoruz ama bir dönem bu topraklarda sıkıntılar yaşadık. Dolayısıyla millet olarak vefalı olmak durumundayız. Geçmişimizi, büyüklerimizi unutmayacağız ve gençlerimize de unutturmayacağız, vefalı olacağız. Biz kimse için tehdit değiliz ama vatanımıza yan bakanlara da fırsat verecek değiliz. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi korumalıyız.'' diye konuştu. 

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun’un yaptığı duanın ardından Müftü Erhun ve Vali Şentürk, şehit Müftü Mehmet Nuri Efendi'nin sandukasına Türk Bayrağı örttü.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?