banner203

banner250

Şehit Kaymakam Safitürk’ün babasından müftülüğe ziyaret

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Bilecik İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Bilecik Müftülüğü 27.05.2021, 10:29
Şehit Kaymakam Safitürk’ün babasından müftülüğe ziyaret
© Diyanet Haber

Mardin’in Derik İlçesinde makamına bölücü terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan bombanın patlatılması sonucu şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk ve beraberindekiler, Bilecik İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Müftülük makamında Şehit Babası Safitürk ve beraberindekilerle bir süre sohbet eden İl Müftüsü Ali Erhun, ziyaretden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Ziyarette Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’e, Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Hüseyin Özkan ve Mühendis Mustafa Bayramoğlu eşlik etti.
 
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kimdir?

Muhammet Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler bölümünde okumaya başladı. Buradan 2004 yılında mezun oldu.

2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak görev yaptıktan sonra 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2009 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak göreve başlayan Safitürk, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini İngiltere'deki University of Exeter’da tamamlamıştır.

2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım'da

Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştur.

Muhammet Fatih Safitürk, evli ve bir çocuk babasıydı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Tuba erol 4 ay önce
Rabbim gani gani rahmet etsin..şefaatine mazhar etsin..unutamadigim vefatlarden biri bu,biriside Savci Selim Kiraz..masumlara uzanan eller kurusun..
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?