banner297

Müftülük ve Milli Eğitim arasında eğitimde iş birliği

banner265

Bilecik İl Müftülüğü ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Bilecik Müftülüğü 07.04.2022, 12:33
Müftülük ve Milli Eğitim arasında eğitimde iş birliği
© DİHA

Hayme Ana Kız Meslek Lisesi'nde düzenlenen “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sami Akyol ve İl Müftüsü Ali Erhun katıldı.

Törende değerler eğitimimin önemine vurgu yapan İl Müftüsün Ali Erhun, "Bu protokol ile kurumlarımız arasındaki iş birliğini güncelleyip güçlendiriyoruz. Bu iş birliği çerçevesinde, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerimize mili, manevi, ahlaki ve insani değerlerimizin benimsetilmesini amaçlıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız, yasal görevi olarak toplumumuzun bütün kesimlerine din hizmeti sunmakla mükellef bir kurumdur. 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarından 70 yaşına kadar dinimizi en doğru şekilde öğretmek için gayret etmekteyiz. Aynı şekilde okullarımız ve gençlerimiz ilgi alanımız içerisinde bulunmaktadır. Okullarımızdaki çocuklarımıza değerler eğitimi ve doğru dini bilgiyi vermeyi amaçlayan bir protokolü imzalıyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İl Müftüsü Erhun, okullarda boş geçen din ve mesleki derslerin önüne geçilmesi için Müftülük olarak personel desteği verebileceklerini de söyledi. 

Müftü Erhun, “Din ve mesleki derslerin boş kalmasının önüne geçmek amacıyla Müftülük personelinin içerisinde yeterli eğitime sahip ilahiyat mezunu personelimiz var. İhtiyaç duyulması halinde bu personelin görevlendirilerek din eğitiminin aksamasının önüne geçebiliriz. Bu protokol aynı zamanda Müftülüğümüzün okullarda eğitim gören gençlerimize ulaşmasını kolaylaştırıyor. Eğitim ve kültür faaliyetlerinde gençlerimizle hemhal olma noktasında iyi bir etkileşim sağlayacak.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından protokol taraflarca imzalandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)