banner324

banner319

Müftü Erhun: Ecdadımız Kur’an’a hizmetle yükselmiştir

banner265

Bilecik İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali"nde konuşan İl Müftüsü Ali Erhun, "Ecdadımız Kur’an’a hizmetle yükselmiştir. Çünkü Allah, Kur’an'a hizmet edenleri yükseltir ve yüceltir." dedi.

Bilecik Müftülüğü 10.06.2022, 11:13
Müftü Erhun: Ecdadımız Kur’an’a hizmetle yükselmiştir
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali" Bilecik İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kayıboyu Camii'nde düzenlenen yarışmaya Bilecik ve çevre illerde yapılan elemelerde birinci olan erkek din görevlileri katıldı.

Programa katılan Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, "Bu gün Kayıboyu camimizde böyle bir Kur’an ziyafetinin olduğunu duyunca koşarak geldik. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalinin ilimizde yapılması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Kelamların en güzelini en güzel şekilde dinleyecek olmanın heyecanını yaşıyorum" diyerek organizasyonda görev alan herkese teşekkür etti.

İl Müftüsü Ali Erhun ise yarışmaya katılan din görevlilerine teşekkür ederek, "Şu anda Marmara Bölgesinden ve ilave Kütahya ilimizi temsilen din görevlisi arkadaşlarımız Bilecik’te toplandılar. Kelamların en güzeli olan Allah’ın kelamını güzel sada ile bizlere okuyacaklar. Bu yarışmaların kaderinde mutlaka bir birinci seçilmesi vardır. Fakat yarışmaya katılan tüm hocalarımız gönlümüzün birincileridir. Burası Ertuğrulgazi yadigarı Şeyh Edebali diyarı Osman ve Orhan gazilerin at koşturduğu mübarek bir vilayettir. Bizim ecdadımız ayak bastığı bütün coğrafyalarda Kur’an’a büyük hizmetler etmiş ve Cenab-ı Hakk da ecdadımızı hiç mahcup etmemiştir. Ecdadımız Kur’an’a hizmetle yükselmiştir. Çünkü Allah, Kur’an'a hizmet edenleri yükseltir ve yüceltir. İnşallah okuduğunuz bu Kur’an-ı Kerimlerden hasıl olacak sevaplardan büyüklerimiz de nasip alacaktır." ifadelerini kullandı. 

Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu Üyesi Ferruh Şen’in başkanlığında İl Müftüsü Ali Erhun, Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Bedir, Eskişehir Diyanet Eğitim Merkezi Öğretmeni Mehmet Fatih Yıldırım ve Pazaryeri İlçe Müftüsü Şenol Şahin'den oluşan komisyon tarafından yarışma kuralları hatırlatılarak yarışmaya geçildi.

Komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Yalova'dan Muhammet Memduhoğlu birinci, Bilecik'ten Mustafa Can ikinci ve Bursa'dan Adem Çiftli ise üçüncü oldu.

Yarışmanın sonunda dereceye giren din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)