banner250

banner203

Miniklerden İdlib’e destek

Bilecik İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları İdlibli kardeşleri için inşa edilen İyilik Konutları’na bağışladı.

Bilecik Müftülüğü 12.03.2021, 20:29
Miniklerden İdlib’e destek
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" temasıyla bölgede "İyilik Konutları" inşa ediyor. 

İl ve ilçe müftülükleri, düzenledikleri yardım kampanyaları ile İyilik Konutları'na destek oluyor.

Bu kapsamda Bilecik İl Müftülüğüne bağlı Hacı Menekşe Sözer 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları Türkiye Diyanet Vakfı'nın İdlib’de savaş mağduru aileler için başlattığı “Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” kampanyasına bağışladı.

Kur’an Kursu öğreticileri Ebru Başpınar ve Aysun Korkmaz ile birlikte Bilecik İl Müftülüğüne gelen minikler kumbaralarını İl Müftüsü Ali Erhun’a teslim ettiler.

Örnek davranışlarından dolayı öğrenci ve Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür eden Müftü Erhun, miniklere çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?