banner268

banner250

Minik öğrenciler uzaktan eğitimlerle hatim sevinci yaşadı

banner265

Bilecik Müftülüğüne bağlı Toki Kuruluş 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, koronavirüs nedeniyle devam eden uzaktan eğitim kapsamında Kur'an-ı Kerim'i hatmettiler.

Bilecik Müftülüğü 28.05.2020, 13:59
Minik öğrenciler uzaktan eğitimlerle hatim sevinci yaşadı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından il ve ilçe müftülüklerince uzaktan eğitime geçildi.

Kur’an kursu öğreticileri rehberliğinde uzaktan eğitimler aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bilecik Müftülüğüne bağlı Toki Kuruluş 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, öğreticiler rehberliğinde Kur’an-ı Kerim'i hatimettiler.

Hafta içi hergün uzaktan eğitim yöntemiyle Kur’an-ı Kerim okuyan minik öğrenciler, ilk kez hatim yapmanın sevincini yaşadılar.

Kur’an kursu öğreticileri ve aileler, minik öğrencilere hatim yapmaları nedeniyle çeşitli hediyeler verdiler.

"Öğrencilerimizin Kur'an öğrenme aşkı ve ailelerinin özverili çabaları, bizleri daha çok motive ediyor." diyen Kur'an Kursu Öğreticisi Nurhan Türk; "Covid-19 salgını nedeniyle 20 yaş altı öğrencilerimiz evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Biz de eğitim ve öğretim faaliyetlerimize internet ortamında devam ediyoruz. Öğrenci velilerinin de destekleri ile minik öğrencilerimiz Yüce Kitabımızı hatmettiler. İnşallah en kısa zamanda kurslarımıza ve öğrencilerimize kavuşuruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?