banner297

banner319

Kardeş şehir müftüleri Bilecik'te buluştu

banner265

“Kardeş Şehir” projesi kapsamında Bilecik Müftülüğünün misafiri olan Kütahya İl Müftüsü Demirtaş ve beraberindeki din görevlileri, ilde bir dizi vaaz ve irşat hizmetine katıldı.

Bilecik Müftülüğü 08.04.2022, 15:52
Kardeş şehir müftüleri Bilecik'te buluştu
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “2022 Yılı Ramazan Ayı Kardeş Şehir Projesi” kapsamında Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve beraberindekiler, Bilecik Müftülüğünün misafiri oldu.

Ramazan ayında ülke genelinde yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Kardeş Şehir” projesi kapsamında Bilecik’e gelen İl Müftüsü Demirtaş, beraberindeki din görevlileriyle birlikte bir dizi vaaz ve irşad hizmetine katıldı.

Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret ederek Osmanlı tarih şeridini gezen Müftü Demirtaş, teravih namazı öncesinde Kayıbou Camii’nde vaaz verdi.

Ardından üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Demirtaş, "Kardeş Şehir" projesi kapsamında dirilişin ve kuruluşun şehri Bilecik’te olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek ev sahipliğinden dolayı Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun’a teşekkür etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)