banner250

banner255

İçinizden eşine hiç kahve yapan var mı?

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan ve ülke genelinde devam eden “Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum” projesi kapsamında Bilecik İl Müftülüğü din görevlileri ve eşlerine yönelik seminer düzenledi.

Bilecik Müftülüğü 06.11.2018, 14:25
İçinizden eşine hiç kahve yapan var mı?
© Diyanet Haber

Bilecik’te Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Aile Okulu seminerine din görevlileri ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açış konuşmasını Gölpazarı İlçe Müftüsü Harun Aydoğdu yaptı. 

Müftü Aydoğdu, din görevlilerinin kendilerinden ve ailelerinden başlayarak çevresindekilere model olma konusunda sorumlu olduğu bilinciyle hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Bu amaç doğrultusunda Türkiye genelinde bu seminerlerin verildiğini belirten Aydoğdu konuşmasının ardından erkek din görevlilerine: “İçinizden eşine hiç kahve yapan var mı?” diye sordu. Eşine kahve yapan din görevlilerini tebrik ederek yaşça en büyük olan Osmanlı Camii İmam Hatibi Hakkı Şener’e hediye taktim etti.

Müftü Aydoğdu'nun konuşmasının ardından seminer başladı.

Din görevlileri ve eşlerine: “Kur’an ve Sünnet Perspektifinde Aile Olmak ve Aile Kalmak”, “Çocukluk Döneminde Din ve Değer Eğitimi”, “Ergenlik Döneminde Gençlerle İletişim”, “Ailede Çatışma ve Çözüm Yolları”, Ailede Mahremiyet Bilinci”, “Aile ve Medya Okuryazarlığı”, “Aile İçi İletişim” ve “Ailede Fıkhi Meseleler” başlıkları altında sunumlar yapıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?