banner199

banner103

Asıl önemli olan aileyi kurmak değil aile olmak

Bilecik İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından yürütülen “Ailemi Eğitimle Koruyorum” projesi çerçevesinde Gençlik Merkezinde aile okullarının ilki gerçekleşti.

Bilecik Müftülüğü 13.02.2019, 21:36
Asıl önemli olan aileyi kurmak değil aile olmak
© Diyanet Haber
banner200

8 hafta sürecek olan seminerlerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Necati Akkuş, Bilecik Müftülüğü olarak yürütülen projeler kapsamında aileleri bilinçlendirerek ve onları desteklemekten mutluluk duyduklarını ve bu projelere önem verdiklerini söyledi.

Bilecik halkının seminere yoğun ilgi göstermesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Müftü Akkuş, Bilecik Müftülüğü olarak bu konuda her türlü hizmete öncülük edeceklerini söyledi.

8 hafta sürecek seminerin ilk sunumunu yapan İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, “Kur’an ve Sünnet Perspektifinde Aile Olmak ve Aile Kalmak” adlı seminer verdi.

Müftü Yardımcısı Hacıömeroğlu, projenin amacı ve hedeflerinden bahsetti ve toplumun gidişatına yön veren ailelerin bilinçlendirilmesi, korunması ve güçlendirilmesi için aile seminerlerini başlattıklarını söyledi.

Hacıömeroğlu: “Asıl önemli olan aileyi kurmak değil aile olmak ve aile kalabilmek için gereken temel argümanlara sahip olmak.” şeklinde sürdürdüğü sunumunda, kan bağından çok bir inanç ve sevgi bağıyla hayat imtihanını göğüsleyen ailelerin kalıcı ve mutlu olduklarını, sorunsuz ailenin olmadığını, önemli olanın sorunlarla baş edebilme ve sorunları çöze bilen aileler olduğunu söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)