banner250

banner246

4-6 yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticilerine formasyon semineri

Diyanet İşleri Başkanlığının 4-6 yaş Grubu Kur’an Kurslarında etkinlik ve verimliliğin artırılması ve öğreticilerin yeterliliklerinin geliştirilmesi amacıyla Bilecik İl Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik eğitim semineri düzenledi.

Bilecik Müftülüğü 27.11.2019, 08:26
4-6 yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticilerine formasyon semineri
© Diyanet Haber

İki gün süren seminer programın ilk günü;

İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu tarafından 2019-2020 Yılı Eğitim-Öğretim Uygulama Esasları, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırma Derneği Başkanı Şaban Karaköse tarafından,  Liderlik, Takım Çalışması  ve Din Eğitiminin İlkeleri, İlahiyatçı Yazar Gülten Balcı tarafından, Erken Çocuklukta Din Eğitimi, Psikolog Tuğçe Gür ve Büşra Bozkurt tarafından, Erken Çocuklukta Problem Davranışları ve Çözüm Yolları.

İkinci günü;

Kur an Kursu Öğreticileri Melike Çelik ve Emine Kaya taflanından, Tecrübe Paylaşımı, Psikoterapist Rukiye Karaköse tarafından, Etkili İletişim Yöntemleri, Uzman Pedagog Serap Buharalı tarafından, Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi, Psikoterapist Rukiye Karaköse tarafından, Erken Çocuklukta Mahremiyet Eğitimi konuları ele alındı.

Seminerin ardından, Bilecik Müftülüğü bünyesinde 4-6 Yaş Gurubu Kur an Kurslarında görev yapan Kur an Kursu Öğreticilerinin 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı.

23-24 Kasım tarihleri arasında Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen seminere, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırma Derneği Başkanı Şaban Karaköse, Yazar Gülten Balcı, Uzman Pedagog Serap Buharalı, Psikolog Tuğçe Gür ve Büşra Bozkurt, Psikoterapist Rukiye Karaköse ve Kur an Kursu Öğreticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?