banner250

banner246

Koronavirüsü yenen Müezzin Kayyım immün plazma bağışçısı oldu

Bayburt'ta Müezzin Kayyım olarak görev yapan Hacı Şaban Aygünoğlu, hastaların tedavisinde kullanılması için Türk Kızılay'a immün plazma bağışladı.

Bayburt Müftülüğü 25.06.2020, 15:16
Koronavirüsü yenen Müezzin Kayyım immün plazma bağışçısı oldu
© Diyanet Haber

Yeni tip koronavirüs tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Bayburt Merkez Bağlarbaşı Müezzin Kayyım’ı Hacı Şaban Aygünoğlu, hastaların tedavisinde kullanılması için Türk Kızılay 'a immün plazma bağışladı.

Kovid-19 hastalarının tedavisine katkıda bulunmak için immün plazma bağışında bulunan Aygünoğlu, ailesi de dâhil olmak üzere çevresindekilere virüsü bulaştırmayarak sosyal izolasyonun bu süreçte ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu.

 Aygünoğlu’nun kan, plazma, doku ve organ bağışının insani ve İslami bir görev olduğunu yeniden hatırlattığını belirten Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu, şunları kaydetti:

“Ülkemizde İlk koronavirüs (Kovid-19) vakasının görülmesiyle birlikte vefalı din gönüllüsü kardeşlerimiz sahaya inerek 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımızın yardımına koştular. Bu süreçte fedakârca çalışan ve çalışmaya devam eden Din gönüllülerimiz Bayburt’ta 65 yaş üstü on binden fazla vatandaşın yardımına koştular. Dün sahada çalışarak aziz milletimize maddi ve manevi destek sunan din görevlilerimiz bugünde plazma bağışında bulunarak yeni hastaların şifa bulmasına vesile oluyorlar. Bu vesile ile din görevlimiz Hacı Şaban Aygünoğlu’nu göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı tebrik ediyorum.”
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?