banner203

banner250

Karantinadaki vatandaşlara kitap hediye edildi

Bayburt İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bayburt Şubesi, yurtlarda karantina altında tutulan vatandaşlara kitap hediye etti.

Bayburt Müftülüğü 05.05.2020, 21:21
Karantinadaki vatandaşlara kitap hediye edildi
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle Türk vatandaşların yurt dışından getirilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında gözetim altına alındığı illerden biri de Bayburt olmuştu.

KYK yurtlarında karantina altına alınan vatandaşlara destek olmak amacıyla, Bayburt İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bayburt Şubesince Kur'an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye edildi.

Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu; "‘Kovid-19 salgını dolayısıyla yurt dışından gelip Bayburt’ta misafir olan vatandaşlarımızın karantina sürecini huzurlu ve verimli geçirmeleri için vatandaşlarımıza Kuran-ı Kerim ve Başkanlığımızın eserlerinden oluşan bir hediye paketi takdim ettik. Vatandaşlarımızın bu kıymetli eserleri okuyarak istifade etmelerini temenni ediyorum. Rabbimden kıymetli misafirlerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Yüce Allah, Milletimizi ve tüm insanlığı bu hastalıktan muhafaza eylesin." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mustafa Hasan ŞEN 2 yıl önce
Allahım sizlerden razı olsun değerli HOCAM
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?