banner203

banner250

İslam’ı öz kaynağından öğrenmezsek hain terör örgütlerine fırsat vermiş oluruz

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında Bayburt İl Müftülüğü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenledi.

Bayburt Müftülüğü 14.07.2019, 01:43
İslam’ı öz kaynağından öğrenmezsek hain terör örgütlerine fırsat vermiş oluruz
© Diyanet Haber

İstiklal marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz sinevizyonu, Bayburt İl Müftülüğü İlahi Korosunun konseri ve TRT’nin 15 Temmuz’da Neler Oldu belgeseli ile devam etti.

İslam’ı öz kaynağından öğrenmezsek hain terör örgütlerine fırsat vermiş oluruz.”

Programda konuşma yapan Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu: “Bundan üç yıl önce FETÖ nün hain kalkışmasını milletimizin feraset ve cesaretiyle bastırdık. Bugün burada 15 Temmuz gecesi vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Yıllarca aziz milletimizi dinle imanla aldatan FETÖ, 15 Temmuz 1016 da vatanımızı işgale kalkışmış, halkımıza silah doğrultmuş, hain ellerini vatan ve mukaddesatımıza uzatmıştır” dedi.

İslamiyet’i asıl kaynağından öğrenmenin önemine vurgu yapan Başoğlu “Yüce Dinimizin Asıl kaynağı Kur’an ve Sünnettir. Peygamber Efendimiz Veda Hutbesinde şöyle buyuruyor. “Ey mü'minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah'ın kitabı Kur-ân-i Kerim ve Peygamberin sünnetidir.” Eğer bizler peygamber efendimizin bu mübarek sözüne ittibâ edersek hiçbir hain örgüt bizi Allah ile kandıramaz. Bizler Yüce Rabbimizin “Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın…” emrine itaat edersek birliğimizi ve beraberliğimizi hiçbir hain emel bozamaz.” şeklinde konuştu.

Bayburt Saray Bahçesinde düzenlenen programa:  Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Saim 2 yıl önce
pkklı kafirler bile Müslüman Kürt kardeşlerimizin çocuklarını Emperyalist katillerin kölesi yapmak için İslamı kullanmaya çalışıyor... Kafirlerin ortak oyunu bu... Allah birliğimizi daim etsin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?