banner250

banner246

En büyük yardım bir cana "can" olmaktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın "kan bağışı" çağrısı üzerine harekete geçen Bayburt Müftülüğü, "Cana Kan Kat" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Bayburt Müftülüğü 29.04.2020, 20:44
En büyük yardım bir cana "can" olmaktır
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Ramazan öncesi yaptığı "kan bağışı" çağrısıyla başlayan kan bağışı kampanyası, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde devam ediyor.

Bu kapsamda kan bağışı kampanyası düzenlenen illerden biri de Bayburt oldu.

Bayburt İl Müftülüğü; "Cana Kan Kat" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.  

İl Müftülüğü bahçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek veren din görevlileri ve vatandaşlar, Kızılay Kan Bağışı Aracı'nda bağışta bulundular.

Bayburt merkez ve köylerde görev yapan din görevlilerinin gönüllü olarak katıldığı ve sosyal mesafenin azami ölçüde korunduğu kampanyanın üç gün süreyle devam edeceğini belirten Bayburt Müftüsü Hasan Başoğlu, şunları kaydetti:

"Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız, Ramazan öncesi yaptığı basın toplantısında bütün din görevlilerini kan bağışı yapmaya davet etmişti.  Biz de Bayburt İl Müftülüğü olarak Başkanımızın davetine icabet ederek kan bağışı kampanyası düzenledik. Din görevlilerimizin katkılarıyla düzenlediğimiz bu kampanya, 28 Nisan Salı günü iftardan sonra başladı ve üç gün devam edecek. Bilindiği üzere Ramazan ayı hayır ve yardımlaşma ayıdır. En büyük yardım da bir cana can olmaktır. Biz de bu yüzden 'Cana Kan Kat' sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledik. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ediyorum." 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?