banner324

banner319

Bölge birincisi Bayburt’tan

banner265

Bayburt İl Müftülüğü ev sahipliğinde "Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması 4. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Bayburt Müftülüğü 04.06.2022, 22:18
Bölge birincisi Bayburt’tan
© DİHA

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl XVIII. düzenlenen "Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışmalarında "Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması 4. Bölge Finali" Bayburt’ta gerçekleştirildi.
        
Bayburt Tarihi Ulu Camii’ndeki yarışmanın açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, "Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından Camiler ve Din görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlemiş olduğu hafızlık yarışması bölge finalini yapmak üzere bugün  bir araya geldik. Rabbim hayırlı eylesin. Buraya gelen hafızlarımız kendi illerinde birinci seçilerek buraya geldiler. Hafızlarımızın her birisi bizim gönlümüzde birincidir. Fakat mevzuat gereği biz bir değerlendirme yapacağız. Bu değerlendirme sonucunda bölge birincisi belli olacak. Hafızlarımıza şimdiden başarılar diliyorum." dedi.

Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu ise "Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığının 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' münasebetiyle düzenlemiş olduğu hafızlık yarışması 4. Bölge Finaline ev sahipliği yapmaktan mutluk duyuyoruz. Bu güzel organizasyonda Bizleri bir araya getiren Rabbimiz’e hamd olsun. Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışmasına katılan tüm görevlilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz’ın başkanlığındaki komisyon tarafından yapılan değerlendirmeye göre Bayburt Yusufiye Camii İmam Hatibi Ümit Bayram birinci, Gümüşhane’den Aziz Aydın ikinci, Erzurum’dan Cihan Çavdar ise üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan  Bayburt Yusufiye Camii İmam Hatibi Ümit Bayram, 01 Eylül 2022 tarihinde Adıyaman'da yapılacak olan Tükiye Finali'ne katılmaya hak kazandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)