banner203

banner250

Müftülük projesine AB desteği

Batman Kozluk İlçe Müftülüğünce hazırlanan "Dezavantajlı ve Sosyal Dışlanma Riski Altında Bulunan Bireylere Manevi Danışmanlık ve Rehberlik" projesi AB’de kabul görerek hibe desteği aldı.

Batman Müftülüğü 13.10.2021, 10:23
Müftülük projesine AB desteği
© DİHA

Kozluk İlçe Müftülüğü Erasmus+ (Erasmus Plas) AB projesi kapsamında "Dezavantajlı ve Sosyal Dışlanma Riski Altında Bulunan Bireylere Manevi Danışmanlık ve Rehberlik" projesini hazırladı.

AB Ulusal Ajansa sunulan proje kabul edilerek hibe desteği almaya hak kazandı.

Proje kapsamında Batman İl Müftüsü Turgut Erhan başkanlığında Kozluk İlçe Müftüsü Hasan Serçe ve sekiz din görevlisi Avrupa’da eğitim alarak üç ülkeyi görme fırsatı buldu.

İspanya’da bir hafta boyunca süren eğitimlerde “Dezavantajlı Kesim İle İletişim Kurma ve Geliştirme Yöntemleri”, “Dezavantajlı Birey ve Sosyal Dışlanma Riski Altındaki Bireyler İle İlgili Ön Hazırlık Çalışmaları”, “Kriz Esnasında Olaya Müdahale Yöntemleri”, “Dezavantajlı Gruplara Yaklaşım Tarzı”, “Dezavantajlı Gurupları Topluma Entegre Etme Yöntemi”, “Dezavantajlı Grupların Okul Terkini Engelleme Yöntemi”, “Dezavantajlı Gurupların İş Hayatına Atılması ve Evlerde Ailelerin Güvenliği” konuları hakkında bilgi verildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
N. 2 hafta önce
Tebrik ederim hocam MasaAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?