banner250

banner203

Miniklere karne ve taç töreni

Batman’da 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında karne ve taç giyme heyecanı yaşandı

Batman Müftülüğü 22.01.2019, 12:13
Miniklere karne ve taç töreni
© Diyanet Haber

2018-2019 eğitim öğretim döneminde açılan H. A. Halim Alpnar ve Tilmerç Toki 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda Kur’an okumayı öğrenen minik öğrenciler için program düzenlendi.

Müftülük bünyesinde eğitim ve öğretime bu yıl başlayan H. A. Halim Alpnar ve Tilmerç Toki 4-6 Yaş Kur’an Kursunda okuyan minikler, Kur'an okumaya geçtikleri için taçlandırılarak ilk dönem karnelerini il müftüsü Turgut Erhan tarafından verildi.

Bir milletin geleceğinin yeni yetişen evlatlarını milli, manevi duygularla mücehhez hale getirerek yetiştirmesine bağlı olduğunu söyleyen Erhan, “Evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek anne babanın ve eğitimcilerin en ulvi vazifesidir. Biz evlatlarımıza özellikle insani ve İslami değerleri, doğru bilgiyi küçük yaşlarda verebilirsek, evlatlarımızın geleceği parlak ve aydınlık olacaktır. Bu yüzden 4-6 yaş eğitimi oldukça önemlidir. Biz burada vatanına, milletine, devletine sadık ve bunu en güzel şekilde özümsemiş nesiller yetiştirmek için çaba ve gayret sarf ediyoruz. İlk defa 2018-2019 eğitim öğretim yılında açtığımız 4-6 yaş kurslarımızda atılan tohumların meyvesini görmek bizi mutlu ediyor. Bu kursların sayısını artırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kursun açılmasından çocuklarımızın yetiştirilmesine kadar büyük fedakârlık gösteren hocalarımıza ve velilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Çok sevinçli ve mutlu oldukları gözlenen çocuklara müftü Erhan tarafından taçları takılarak ilk dönem karneleri ile çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?