banner250

banner246

Din görevlileri yeteneklerini sergiledi

Batman İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca “2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaların il finalini gerçekleştirdi.

Batman Müftülüğü 28.06.2021, 12:29
Din görevlileri yeteneklerini sergiledi
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerine yönelik çeşitli yarışmalar tertip edildi.

Yarışmalar kapsamında öncelikle ilçe, il ve bölge birincilerini belirlemek üzere elemeler yapıldı.

Bu kapsamda Batman İl Müftülüğü erkek din görevlileri arasında “Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu” yarışmaları düzenlendi.

İl birincisini belirlemek üzere koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen yarışma, Merkez Müftülük Camii’nde gerçekleştirildi.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Ezanı Güzel Okuma kategorisinde Kozluk İlçesi Seyit Camii Müezzin Kayyımı Abdullah Okul birinci, Recep Yüksekdağ ise ikinci oldu.

Etkili Hutbe Sunumu kategorisinde ise Batman Merkez Aydınlıkevler Camii İmam Hatibi Selahattin Rüzgar birinci olurken Kozluk ilçesinden Murat Ocak ikinci oldu.

Batman İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz, il birincisi olan din görevlilerini tebrik ederek bölge finalinde başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?