banner250

banner246

Batman Müftüsü Erhan’dan TDV'ye kurban bağışı

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Batman Müftülüğü 03.07.2020, 15:58
Batman Müftüsü Erhan’dan TDV'ye kurban bağışı
© Diyanet Haber

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2020 Yılı Vekaletle Kurban kesim Organizasyonu'na destek olmak amacıyla kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesine verdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesine ilk kurban bağışını yapan İl Müftüsü Erhan; "Türkiye Diyanet Vakfı yaptığımız bağışları dünyanın her yerine; dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak muhtaç kardeşlerimize mutluluk ve sevinç olmuş ve bizleri bu sevince ortak eden yardım eli olmuştur. Vakfımızın en büyük yardım faaliyetlerinden biri de kurban bağışı kampanyasıdır. Bizlere emanet edilen kurbanlar, büyük hassasiyetle, İslami usullere uygun şekilde kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra savaş ve afet bölgelerinde, mülteci kamplarında, kıtlık ve yoksullukla mücadele eden ülkelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır." dedi.

Vatandaşlara Türkiye Diyanet Vakfına bağış yapmaları konusunda davette bulunan ve kurban organizasyonu hakkında bilgi veren Erhan; "Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler yurt içinde 975 Türk Lirası, yurt dışında ise 825 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışını müftülükler ve din görevlileri aracılığıyla, bagis.tdv.org internet adresinden ve 'TDV Bağış' uygulaması üzerinden 31 Temmuz'a kadar gerçekleştirebilirler." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)