banner250

banner246

2. Geleneksel 4-6 Yaş Çocuk Şenliği

Bartın Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitimin tamamlanmasının ardından 2. Geleneksel 4-6 Yaş Çocuk Şenliği düzenlendi.

Bartın Müftülüğü 07.05.2019, 14:23
2. Geleneksel 4-6 Yaş Çocuk Şenliği
© Diyanet Haber

Bartın Müftülüğünce 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin yıl boyunca öğrendikleri bilgi ve becerilerini sergilemek, öğrenci, veli ve öğretici arasındaki kaynaşmayı sağlamak amacıyla "Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte stantlar kurularak çocukların bir yıl boyunca yaptıkları resimler ve diğer çalışmalar sergilendi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantta ise öğrencilere diş sağlığının önemi anlatıldı.

Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Kanka Polis Maskotu” eşliğinde çocuklara çeşitli bilgiler aktarıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı çocuk ilahilerinin seslendirildiği programda kurulan şişme oyun parkları, dondurma, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı ve palyaço eşliğinde yüz boyama etkinlikleri ile öğrenciler gönüllerince eğlendi.

Geleneksel hâle gelen "Çocuk Şenliği" programı, katılımcılara sunulan ikramlar ve çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ömertepesi Sentetik Futbol Sahası’nda düzenlenen etkinliğe kurum amirleri, Müftülük personeli, Kur’an kursu öğreticileri, öğrenciler ve velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?