banner297

banner319

Üniversite öğrencilerinden Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’

banner265

Balıkesir 17 Eylül Üniversitesi öğrencileri, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Balıkesir Şubesi tarafından "Bir Damla Hayat" sloganıyla sürdürülen "Su Kuyusu" projesine destek oldu.

Balıkesir Müftülüğü 24.01.2022, 15:20
Üniversite öğrencilerinden Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’
© DİHA

Bandırma İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce, 17 Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katkılarıyla Türkiye Diyanet Vakfının “Dünya’ya bir Damla Hayat” isimli su kuyusu projesine destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi.

Üniversitede bir farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan kermesi ziyaret eden akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar, ürünleri satın alarak destekte bulundular.

Kermesten elde edilen gelir, su kuyusu için TDV Balıkesir Şubesi’ne teslim edildi.

Duyarlılıklarından dolayı üniversiteli gençleri tebrik eden İl Müftüsü ve TDV Balıkesir Şubesi Başkanı Celal Sürgeç, "Peygamberimizin (s.a.v.) de buyurduğu gibi en hayırlı iş su hayrı yapmaktır. Bu kardeşlerimiz de böyle önemli bir hayra vesile oldular, muhtaç coğrafyalarda akan bir çeşmeleri olacak inşallah." dedi.

İlçe Gençlik Koordinatörü Maşide Çelik ise, "Su olmazsa olmaz, iyilik sensiz olmaz’ diyerek çıktığımız bu yolda bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Rabbim hepsinden razı olsun." şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)