banner250

banner255

Müftülük 59 yaşında hafız olan Emine Çam’ı ödüllendirdi

Balıkesir Karesi İlçe Müftülüğü, kanser teşhisi konulduktan sonra dört yılda hafız olan 59 yaşındaki Emine Çam’ı altınla ödüllendirdi.

Balıkesir Müftülüğü 18.03.2019, 22:30
Müftülük 59 yaşında hafız olan Emine Çam’ı ödüllendirdi
© Diyanet Haber

Balıkesir’in Karesi ilçesinde yaşayan ve kendisine kanser teşhisi konulduktan sonra hayata Kur’an-ı Kerim’le tutunarak dört yılda hafızlığını tamamlayan Emine Çam’ın öyküsünü, Diyanet Haber takipçilerimizle daha önce paylaşmıştık.

Öncelikle 52 yaşında Kur’an-ı Kerim eğitimi almaya başlayan Emine Teyze, Kur’an okumayı öğrendikten sonra hafızlık eğitimine başlamış ve 59 yaşında hıfzını tamamlayarak hafız olmuştu.

55 yaşında başladığı hafızlık eğitimini dört yılda tamamlayan Emine Çam, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan hafızlık tespit sınavında başarılı olarak 59 yaşında hafızlık belgesi almaya hak kazandı.

Azim ve başarı dolu öyküsü ile herkese örnek olan 59 yaşındaki Emine Çam, torunlarını hafızlığa teşvik etmek için böyle bir karar aldığını ve hafızlık belgesini torunlarına miras bırakmak istediğini söyledi.

Karesi Müftülüğü, hafızlık belgesini takdim etmek üzere davet ettiği Emine Çam’ı, azim ve gayretinden dolayı altınla ödüllendirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)