banner250

banner246

Minikler için özel program

Kur’an Kursları birinci dönem sonu etkinlikleri içerisinde yer alan 4-6 Yaş Grubu Sınıfların etkinliği Balıkesir İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Balıkesir Müftülüğü 27.01.2020, 20:35
Minikler için özel program
© Diyanet Haber

İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, “Pedagog, Psikolog ve Sosyologlar çocukların, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimlerinin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Okulöncesi dönem alarak adlandırılan 0-6 yaş dönemi, çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu, temel alışkanlıklarının, zihinsel yeteneklerinin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemdir. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir.” demektedirler. Çocuklarınızı Kur’an Kurslarımızın 4-6 Yaş Grubu Sınıflarına teslim eden siz değerli ve şuurlu velilerimizi gönülden kutluyorum.” dedi.

İl Müftüsü Ramazan Topcan ise “Salonumuzu şereflendirdiniz. Mevla’m da sizleri şereflendirsin. Çocuklarınızı emin ellerle teslim ettiğinizden hiç şüpheniz olmasın. Onları bizler kendi çocuklarımız gibi görüyor ve üzerlerine titriyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız artık bu konunun içerisinde hatta tam ortasında durmaktadır. Her camin bir kursu, her kursunda en az bir 4-6 yaş grubu sınıfının olması arzu ediyoruz. Bu konuda bizlere verdiğiniz her türlü destekleriniz için sizleri bir kez daha kutluyorum.”  diyerek sözü çocuklarımıza verdi.

Son olarak Balıkesir Altıeylül İlçesi din görevlileri Siteler Camii İmam-Hatibi Mehmet Akkül ile Süleymaniye Camii İmam-Hatibi Vehbi Aydın’ın sunduğu Hacivat-Karagöz skeçleri öğrenciler ve velileri tarafından ilgiyle izlendi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?