banner324

banner319

İhtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi

banner265

Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler yararına "Hayır Kermesi" düzenlendi.

Balıkesir Müftülüğü 08.06.2022, 16:02
İhtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi
© DİHA

Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Balıkesir Şubesi Kadın Kolları iş birliğinde ihtiyaç sahibi aileler yararına "Hayır Kermesi" düzenlendi.

Kermesin açılışında konuşan İl Müftü Yardımcısı Hatice Geçgelen, "TDV Balıkesir Şubesi Kadın Kolları olarak, hayırsever halkımızın desteğiyle, her zaman ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Bu yılın başından bu yana yüzlerce yetimin, ihtiyaç sahibi ailenin ve burs ihtiyacı olan öğrencinin gönüllerine dokunmaya çalıştık.” dedi.

Geçgelen yeni yuva kuran gençlere hem nakdi hem de ev eşyası yardımında bulunduklarını belirterek, "Hayata başlarken projesi kapsamında evlilik aşamasında olan genç kızlarımıza ‘Çeyiz Bohçası’ ve yeni bebek sahibi olan annelere ‘Bebek Bohçası’ ulaştırdık. Bu kermesten elde edilecek olan geliri de aynı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz. Kermese kaktı sunan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)