banner250

banner246

Gökyüzünü yıldızlar, yeryüzünü hafızlar süsler

Balıkesir Karesi İlçe Müftülüğü “Hafızlar Buluşması ve Kur’an Ziyafeti” programı düzenledi.

Balıkesir Müftülüğü 30.07.2019, 14:23
Gökyüzünü yıldızlar, yeryüzünü hafızlar süsler
© Diyanet Haber

Karesi İlçe Müftülüğünce “Hafızlar Buluşması ve Kur’an Ziyafetiprogramı düzenlendi.

Yıldırım Camii’nde düzenlenen programa hafızlık eğitimini burada tamamlayan Prof. Dr. Nevzat Aşık, Prof. Dr. Nesimi Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan, akademisyenler, emekli Kur’an kursu öğreticileri, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, Manisa Kırkağaç İlçe Müftüsü Mehmet Deniz, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, hafızlığını Eski Camii olarak anılan Yıldırım Camii’nde tamamlayan hafızlar Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Programın açılış konuşmasını yapan Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, “Yüce milletimizin Kur’an ve hafızlık eğitimine verdiği önem ve destek, her türlü takdirin üzerindedir. Balıkesir merkezinde 1950 ve 1960’lı yıllarda merhum Hafız Mehmet Karatoprak Hocamızın öncülüğünde başlatılan hafızlık eğitimi aksatılmadan sürdürülmektedir. Bu vesileyle, kursumuza maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın şehitler için okunan hatm-i şeriflerin duasını yapmasıyla son buldu.

Öte yandan Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan, Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu ve Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık ile birlikte Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya'yı makamında ziyaret ederek, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” hakkında bilgi verdi.

Alltıeylül Kaymakam Oktay Kaya, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?