banner250

banner203

Din görevlileri vatandaşları tedbirler konusunda bilgilendiriyor

Balıkesir Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapan Hüseyin Kırtepe, görev yaptığı mahallenin muhtarı ile birlikte sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları tek tek ziyaret ederek, koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirdi.

Balıkesir Müftülüğü 29.03.2020, 14:41
Din görevlileri vatandaşları tedbirler konusunda bilgilendiriyor
© Diyanet Haber

Balıkesir Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapan Hüseyin Kırtepe, görev yaptığı mahallenin muhtarı ile birlikte sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret etti, koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendirdi.

Ziyaret ettikleri vatandaşların ihtiyaçlarını da karşılayan ve sokağa çıkmamaları konusunda bilgilendiren muhtar ile İmam Hatip Kırtepe, vatandaşlarla acil ihtiyaçları durumunda arayabilmeleri için telefon numaralarını paylaştılar.

Karesi Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu İletişim Merkezi'nde görev alan Karesi Müftülüğü din görevlileri ise yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet veriyor.

Vatandaşların taleplerini alan din görevlileri, bu talepleri Vefa Sosyal Destek Grubu'na ileterek ihtiyaçların temin edilmesini sağlıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Sultan yavuzoglu 1 yıl önce
Yemek yardımı
Yasemin evcimen 1 yıl önce
Basvuru yaptigimiz halde bizim yaslilarimiza yemek gitmiyor 2gundur insalar evlerindee bekliyor yürümekte zorluk cekiyolar yasli insanlar cocuklarinin evlerinegitmiyorum sokaga cikma yasgindan dolayi bizlerde gidemiyoruz size basvuru yapildi iki gundur bekliyoruz yemek felan geldigi Yok bi insanlar aclikdan olsunlrrmi lutfen cvp yazin
Mehemt 1 yıl önce
İletişim bilgilerinizi verebilir misiniz?