banner297

banner319

Germencik'te minikler Kur'an ile taçlandı

banner265

Aydın Germencik İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu'nda Kur’an-ı Kerim öğrenen öğrenciler için “Taç Giyme Merasimi” düzenlendi.

Aydın Müftülüğü 04.04.2022, 16:06
Germencik'te minikler Kur'an ile taçlandı
© DİHA

Germencik İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursunda Kur’an-ı Kerim öğrenen minik öğrenciler için “Taç Giyme Merasimi” düzenlendi.

Merasim minik öğrencilerin Kur'an tilaveti ile başladı.

Miniklerin sevincine ortak olan İlçe Müftüsü Selman Coşkun, “4-6 yaş Kur'an kurslarımız çok büyük bir nimet. Bugün karşılaştığımız şu güzel manzara, geleceğimizi emin, kararlı ve Kur'an öğrenen nesillere emanet edeceğimizin göstergesidir. Çocuklarımızın erken yaşlarda Kur'an ile tanışması, yaratıcısını ve peygamberini bilmesi, ileriki hayatında iyi bir insan olması açısından çok önemli. Bizler bunun farkında ve bilincindeyiz. Dolayısıyla ilçemize 4-6 yaş Kur'an kursları kazandırmaya devam ediyoruz. Bu minik yavrularımız için muvaffakiyetler ve başarılar diler, daha nice yavrumuzu Kur'an iklimiyle buluşturmayı Yüce Rabbimizden temenni ederim.” dedi.

İlçe Müftüsü Coşkun, çocukların eğitimine katkı sağlayan Kur’an Kursu Öğreticisi Asuman Yazıcı ile çocukları kendilerine emanet eden velilere teşekkür etti.

Program sonunda Kur’an okumaya geçen miniklere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)