banner324

banner319

Aydın'da vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi

banner265

Aydın İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Aydın Müftülüğü 03.06.2022, 16:03
Aydın'da vekaleten kurban tanıtım toplantısı düzenlendi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülecek vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek verecek.

Bu kapsamda Aydın İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi ev sahipliğinde "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Sünetci konuşmacı olarak katıldı.

Açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hasan Güneş, “Vakfımıza bağışlanan kurbanları ve diğer hayırlarınızı her geçen gün, yurt içinde ve yurt dışında daha fazla kişiye ulaştırma gayreti içindeyiz. İnşallah bu sene bir önceki seneden daha fazla şevk ve gayretle bağışlarınızı bekliyoruz." dedi.

Daire Başkanı Sünetci ise şu ifadelere yer verdi:

"Kurban ibadeti, Yüce Allah'a teslimiyetin, sadakatin, paylaşma ve dayanışmanın bir ifadesi, bir göstergesi olmakla birlikte vekaletle kurban organizasyonu da çok büyük sembolik değere sahip bir organizasyondur. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdığımız kurban etleri, aslında milletimiz var olduğu müddetçe yeryüzünde insanlığın geleceğine dair ümidin tükenmeyeceğine, iyiliğin yeryüzünde yaygınlaşması için gayret gösterenlerin kıyamete kadar var olacağına dair bir mesajdır. Millet olarak bizler hayır ve hasenatımızla, cömertlik ve fedakarlığımızla sadece ve sadece mazlumların duasına talibiz. Vekaletle kurban organizasyonunun amacı da milletimizin yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına aracı olabilmektir."

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)