banner172

banner148

7 yıldır sabah namazını hatimle kılıyorlar

Aydın Nazilli İlçe Müftülüğünce 6 yıldır devam ettirilen ‘Hatimle Sabah Namazı’ geleneği yedinci yılında da devam ediyor.

Aydın Müftülüğü 12.11.2019, 13:56
7 yıldır sabah namazını hatimle kılıyorlar
© Diyanet Haber
banner174

Nazilli İlçe Müftülüğü koordinesinde 6 yıldır devam eden Hatimle Sabah Namazgeleneği, 7. yılında Yenişehir Camii’nde başladı.

‘Hatimle Sabah Namaz’ programı hakkında Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Harun Yılmaz şunları kaydetti:

“Camilerimizin sosyal hayatımızdaki yeri ve önemini vurgulamak, birlik ve beraberliği pekiştirmek, cemaatle namaz bilincini arttırmak, çocuklarımızın ve gençlerimizin camiye devamını sağlamak amacıyla İlçemizin farklı camilerinde sabah ve yatsı namazı buluşmaları düzenledik. Buna ilaveten geçmiş yıllardan beri güzel bir uygulama olarak devam eden hatimle sabah namazı programını, İlçemiz Yenişehir Camii’nde başlattık. Günlük 10 sayfa okunarak kıldırılacak olan sabah namazında, dönüşümlü olarak 10 hafızımız görev alacak ve 2 ayın sonunda sabah namazında hatim tamamlanacak. Bir müddet aradan sonra tekrar başlanacak ve sürecin sonunda aynı yıl içinde 2 hatim tamamlanmış olacak. Bu uygulama ile ramazan ayı dışında da hatimle namaz kılmak isteyen kardeşlerimize bu imkânı sunmuş olacağız. Bu uygulamada görev alan hocalarımıza ve namaza katılarak destek veren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?