banner331

banner319

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'den Ayasofya tebriği

Kudüs eski Müftüsü ve Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılmasından dolayı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a tebrik mesajlarını iletti.

Ayasofya 13.07.2020, 20:57
Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'den Ayasofya tebriği

Video konferans sistemi ile gerçekleştirilen görüşmede Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tebrik için kendisini arayan Sabri’ye teşekkür ederek, “Ayasofya’nın açılmasının ardından bizi aramanız, mutluluğunuzu ifade etmeniz bizim için çok önemli. Bu açıdan ben kendisine çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

Kudüs eski Müftüsü İkrime Sabri, Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ayasofya Camii’nin tekrar ezanların okunabileceği, namazların kılınabileceği cami hüviyetine döndürdüğünüzden dolayı tebriklerimi iletmek istiyorum. Bütün ümmet-i Muhammed adına bu güzel kararın bizleri ne kadar sevindirdiğini, mutlu ettiğini sizlere ifade etmek istiyorum” dedi.

“Türkiye bir kez daha ne kadar büyük bir devlet olduğunu ilan etti”

Ayasofya meselesinin Türkiye’nin egemenlik haklarıyla ilgili bir mesele olduğunu ifade eden Sabri, “Türkiye egemenlik haklarını kullanmıştır. Bu haber dünyadaki bütün Müslümanların hislerine, duygularına tercüman olmuştur. Onları memnun etmiştir. Bu yönüyle Türkiye bir kez daha ne kadar büyük bir devlet olduğunu, kendi kararlarını kendisinin alabileceğini ve uygulayabileceğini bütün dünyaya ilan etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Sabri, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek, “Türkiye’de kanunların sözü geçmektedir. Bu doğrultuda Danıştay’ın almış olduğu karar bir hukuki karardır. Kimsenin Türk adaletinden şüphe etme lüksü olmaz, olamaz. Bu yönüyle Türk mahkemesi çok doğru bir karar almıştır. Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi, Allah kendisinden razı olsun, kendisine hayırlı ömürler lütfetsin, her türlü kötülükten kendisini muhafaza buyursun, mahkemenin almış olduğu bu kararı hemen onaylamak suretiyle milyonlarca Müslümanı sevindirmiştir” diye konuştu.

Sabri ayrıca Başkan Erbaş’tan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Filistin halkının selamlarını iletmesini istedi.

banner276
Yorumlar (2)
Hüseyin 2 yıl önce
2019 da mbsts puanımın suresi doldu.2020 mbstsde Aralık ayına ertelendi. Eski mbsts puanımla nakil talebinde buluna bilir miyim.
Ayvalıkta 2 yıl önce
Yunanlı yetkili Ayasofya misillemesi için midillideki valide cami restorasyonu durdurun demiş, ayvalıkta kilise tamir edildi ve papazlar gelip ayin yapıyorlar, antlaşma var, ayvalıkta kilise, midillideki cami açılacak diye.ozaman ayvalıktaki kilise kapanır tehdidi yapılsın.