banner331

banner319

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Ayasofya' isimli video klibi paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, farklı ülkelerden sanatçıların seslendirdiği "Ayasofya" isimli video klibi paylaştı.

Ayasofya 22.07.2020, 17:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Ayasofya' isimli video klibi paylaştı
© AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Temmuz'da ibadete açılacak Ayasofya Camisi için Twitter hesabından video paylaştı.

Erdoğan'ın, "Ayasofya... Rüzgarlar essin kubbende hürriyetin ta ezelden sen bizimsin, biz de senin." ifadelerini kullanarak paylaştığı videoda, Yücel Arzen'in söz ve müziği eşliğinde Ayasofya görüntüleri yer aldı.

Türkçe, Kırgızca, Boşnakça, Arnavutça, Azerice, Kürtçe, Svahili (Afrika), Arapça ve Bengalce seslendirilen müziğin sözleri şöyle:

"Ayasofya; fırtınadan, borandan, geceden ve güneşin yakıcı sıcağından senin gölgene (gök kubbe) sığınırız. Ayasofya, karşında utanmadan (utanç duymadan) duracağız ve sen Fatih'in evlatları ile gurur duyacaksın. Ayasofya, bir taş değilsin ki sen, haykırarak ismini söylüyoruz dünyaya. 'Biz varız ve şimdi buradayız.' La ilahe illallah Muhammeden Resalullah. Ey Ayasofya ezelden canımın cananısın, Sese muhtaç o sükut yıllarımın hicranısın, Seni bilmez iki göz, yani bu sebepten kördür, Sense hem sağ gözüm, hem sol gözümün dermanısın. Senin için toplandık, dağın, çölün ve denizin çocukları... Biz, birbirini özleyenler... Bizler, 'Hz. İbrahim'in rüyasıyız.' Bizi bir arada tutan (Beyazları ve siyahları…) birleştiren bu yerde Habeşli Bilal'in torunlarının sesi yankılansın. Sana Mekke'nin, Medine'nin ve Mescid-i Aksa'nın selamını getirdik. Masum kubbenin altında, ay ve güneş birlikteler. Sıcak kumlara basan çıplak ayaklarımızla kapındayız şimdi. Mücadelemizsin, gücümüzsün. Zedelenmiş insanlığın kurtuluş sembolüsün. Ayasofya, rüzgarlar essin kubbende, hürriyetin, ta ezelden… Sen bizimsin biz de senin."

banner332
Yorumlar (4)
Ibrahimbiter 2 yıl önce
Allah razolsun senden seni ALLAH emanetsin baskan
Sadi 2 yıl önce
Hay maşAllah. Kubbesiyle, minareleriyle, tüm haşmetiyle duruşu, bakışı bile değişmiş AYASOFYA CAMİİ KEBİRİMİZİN. Rabbim emeği geçenlerden ebeden razı olsun inşAllah. Kardeşlerimizin ifade tarzlarıda bi harika olmuş. Seslerine, nefeslerine sağlık. Allah razı olsun inşAllah
Fatma kır 2 yıl önce
Canım babamız hacı ısmail top ve tum olmuslerın ruhu ıcjn okuyorz rabbım kabul eylesın
Yıldız şentürk 2 yıl önce
Muhteşemm emeği geçen herkesin ellerine emeklerine sağlık ❤