banner203

banner250

Nikahlar, koronavirüs hassasiyeti ile kıyılıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde İl ve İlçe Müftülüklerinde nikahlar, İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca alınan tedbirlerle kıyılıyor.

Artvin Müftülüğü 08.12.2020, 13:33
Nikahlar, koronavirüs hassasiyeti ile kıyılıyor
© Diyanet Haber

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığınca yeni alınan tedbirler kapsamında İl ve İlçe Müftülüklerinde nikah kıyım merasimleri devam ediyor.

Bu kapsamda Artvin İl Müftülüğünde nikahlar, dezenfekte edilen salonlarda gelin, damat ve iki şahidin katılımıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek kıyılırken, çiftler maske ile törene katılıyor, yakınları ise salon dışında bekletiliyor.

İl ve İlçe Müftülüklerinde nikah merasimlerini büyük bir hassasiyetle icra ettiklerini belirten İl Müftüsü Hasan Güneş, nikahlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede riayet edilerek nikah merasiminin olabildiğince kısa tutulduğunu kaydetti.

Çiftlere mutlu ve huzurlu bir evlilik için tavsiyelerde bulunan Müftü Güneş, ‘‘Evlilik kutsal bir kurum. Evlilik cüzdanını hijyenik olması için dezenfekte ediyoruz. Manevi olarak da hayatları mutlu, temiz, huzurlu olsun inşallah." şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?