banner203

banner211

Kuran Kursu Öğreticisi mahalleye maske dikiyor

Artvin İl Müftülüğü Çarşı Mahallesi Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşegül Dalkılıç Gökoğlu, koronavirüsle mücadeleye destek olmak amacıyla maske dikiyor.

Artvin Müftülüğü 13.04.2020, 16:11
Kuran Kursu Öğreticisi mahalleye maske dikiyor
© Diyanet Haber

Artvin il Müftülüğü Çarşı Mahallesi Kuran Kursu Öğreticisi Ayşegül Dalkılıç Gökoğlu, korona virüs nedeniyle evinde gönüllü olarak maske dikiyor.


Toplumsal sağlık ve toplumsal sorumluluk bilinci ile korona virüsle mücadele kapsamında maske diken Gökoğlu, diktiği maskeleri ücretsiz olarak komşularına ve çocuklara dağıtıyor.


Kendisi de Lösemi hastası olan Kuran Kursu Öğreticisi Gökoğlu, diktiği maskelerle koronavirüsün yayılmasına engel olunmasına katkı sağladığından duyduğu memnuniyeti ifade ederek salgın nedeniyle tedavi gören bütün hastalara acil şifalar diledi.

Artvin'de yaşayan lösemi hastası Ayşegül Dalkılıç Gökoğlu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evde geçirdiği zamanını, komşularına maske dikerek değerlendiriyor.

Müftülüğe bağlı Çarşı Mahallesi Kur'an kursunda öğretici olarak görev yapan Gökoğlu, Kovid-19'le mücadelede 65 ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle günlerini Orköy Mahallesi'ndeki evinde geçiriyor.

Lösemi hastası Gökoğlu, kendi imkanlarıyla aldığı malzemelerle apartmandaki komşuları ve diğer mahalle sakinleri için ücretsiz maske dikiyor.

Gökoğlu, Kovid-19'la mücadeleye ufak da olsa katkı sunmak amacıyla evde geçen zamanını bu işe ayırarak değerlendirdiğini söyledi.

Toplum sağlığını korumak adına toplumun bir bireyi olarak kendi olanaklarıyla maske diktiğini belirten Gökoğlu, "Komşularımın ve mahalle sakinlerinin maske ihtiyacı olduğunu duydum. Ben de evimde boş oturana kadar bu zor süreçte topluma bir katkım olsun istedim. Bu salgını el birliğiyle yenelim diye böyle bir şey yaptım." dedi.

Gökoğlu, diktiği maskeleri komşularına dağıttığını ifade ederek, "Eşim de civardaki eş, dost, akraba ve mahalle halkına dağıttı. El birliğiyle alınan tedbirlere ve kurallara uyarak bu salgını en kısa sürede inşallah yeneriz." diye konuştu.

Geçirilen zor süreçte herkesin ülkesine ve devletine faydalı olması gerektiğine inandığını dile getiren Gökoğlu, şunları kaydetti:

"İnsanların mutlu olduğunu görmek, dualarını almak çok güzel. Zaman birlik, beraberlik zamanıdır. Zaman yardımlaşma ve dayanışma zamanıdır. Rabb'im bu süreci hayırlı şekilde atlatabilmeyi bizlere nasip eylesin. Evde kal Artvin. Evde kal Türkiye."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
Aysel Baltacı 6 ay önce
Çare olana Rabbim çare olsun insaAllah
Hafız Hasan Ali Yılmaz 6 ay önce
Allah razı olsun...tebrikler Hoca Hanım...
Asuman Özdemir 6 ay önce
Allah razı olsun Allah ona da Safi ismin hurmetine şifa nasip etsin amin insaAllah
Harun DİNLEYEN 6 ay önce
Tebrik ederim. Allah ondan razı olsun. İyilikerinin hurmetine şifa ihsan eylesin inşaAllah.
Arzu bolacalı 6 ay önce
Allah böyle insanları eksik etmesin
Osman 6 ay önce
MaaşAllah Allah Razı Olsun Hocamızdan
İmam Hatip 6 ay önce
Allah razı olsun...
Murat 6 ay önce
ALLAH razi olsun hocamizdan