banner250

banner203

Yaylaya çıkan öğrencilere Kur'an öğretmek için her gün 20 km yol gidiyor

Ardahan Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camii İmam Hatibi Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu'na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor.

Ardahan Müftülüğü 13.07.2021, 16:27
Yaylaya çıkan öğrencilere Kur'an öğretmek için her gün 20 km yol gidiyor
© Diyanet Haber

Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camii'nde görev yapan İmam Hatip Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu'na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor.

Çıldır’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar geçimlerini sağladıkları hayvanlarıyla birlikte yaylalara göç ediyor.

Damlıca Köyü’nde aileleri ile birlikte yaylara çıkmak zorunda kalan çocuklar, kayıt yaptırdıkları Yaz Kur’an Kursu'na devam edemiyor.

Damlıca Köyü Camii İmam Hatibi Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu'na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün 20 km yol gidiyor.

Her gün traktörle 20 km yol giden İmam Hatip Uğraş, yaylada kalan çocuklara Kur'an eğitimi veriyor.

Diyanet Haber'e özel açıklamalarda bulunan İmam Hatip Uğraş, "Öğrencilerim ailelerine yardım etmek için yaylaya gittiler. Köyde kalan öğrencilerimle öğleye kadar ders yapıyorum, öğleden sonra yaklaşık 20 km uzaklıkta olan Damlıca Köyü Yaylası'na traktörle gidip, oradaki öğrencilerime Kur'an-ı Kerim eğitimi veriyorum." dedi. 

Yaylada telefon ve internet çekmediğinden çevrimiçi ders yapma imkanı olmadığını belirten Uğraş, "Bize gelemeyene gitmek düşer düsturuyla yola çıktık. Öğrencilerim ve aileleri bu durumdan çok memnunlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (6)
Süleyman ŞEN 2 hafta önce
Hocamızı Allah muvaffakiyet ihsan eylesin inşAllah, 2010 ve 2011 yıllarında Uşak Eşme Davutlar köyü mahallelerinde 8 km giderek atıl durumdaki okulda okutmuştum, o günleri unutamıyor insan...
Selamin Ölmez. 2 hafta önce
Hep imamları karalayanlara gelsin. Hemen paylaşıyorum.
Maşallah Allah muvaffakiyet ihsan eylesin hocama, 2011 de bende 8 km giderek köyün atıl durumdaki okulunda ders vermiştim. 2 hafta önce
MaşAllah Allah muvaffakiyet ihsan eylesin hocama, 2010 ve 2011 de bende 8 km giderek köyün atıl durumdaki okulunda ders vermiştim.
HAFIZ 2 hafta önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin
HAFIZ 2 hafta önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin
İmam 2 hafta önce
Tebrik ederim örnek bir davranış benim'de ilk görev yerim Çıldır'dı aradan On sene geçmiş hala unutamam fırsat buldukça Çıldır'a Ardahan'a Kars'a giderim. Çıldır'a, İmamlarına selam olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?