banner250

banner203

Tashih-i Huruf Kursu Kursiyer Seçme Sınavları devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek ve Kur'an-ı Kerim'i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Tashih-i Huruf Kursu için il müftülüklerinde açılan yarışma sınavları devam ediyor.

Ardahan Müftülüğü 04.09.2020, 14:24
Tashih-i Huruf Kursu Kursiyer Seçme Sınavları devam ediyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca özellikle Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek ve Kur'an-ı Kerim'i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Tashih-i Huruf Kursu için Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde il müftülüklerinde açılan yarışma sınavları devam ediyor.

Bu kapsamda Ardahan'da dini yüksek ihtisas ve eğitim merkezlerinde 24 hafta süreyle düzenlenecek olan Tashih-i Huruf Kursu’na kursiyer seçme sınavı gerçekleştirildi.

Ardahan İl Müftülüğünde sözlü mülakat şeklinde yapılan sınavda imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerinden oluşan adaylara, Kur'an-ı Kerim'i yüzüne ve ezbere okuma becerisi, ilmihal bilgisi ve dini musiki kabiliyeti noktasında sorular yöneltildi.

Yapılan değerlendirme sonucunda 70 ve üzeri puan alan adaylardan başarı sırası sınav komisyonunca belirlendi.

Sınav sonunda kursa katılmaya hak kazanan 4 din görevlisi, Diyanet İşleri Başkanlığı Rize  Müftü Yusuf  Karaali  Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 6 ay süreyle eğitime tabi tutulacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?