banner250

Ödülünü İdlibli kardeşlerine bağışladı

Ardahan İl Müftülüğünce “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” temasıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren imam hatip öğrencisi Bünyamin Kalkan, ödülünü Suriye'de inşa edilen İyilik Konutları'na bağışladı.

Ardahan Müftülüğü 31.03.2021, 10:04
Ödülünü İdlibli kardeşlerine bağışladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde Ardahan İl Müftülüğünce düzenlenen "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal" konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Kompozisyon kategorisinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanan Ardahan Salim Dursunoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bünyamin Kalkan, kazandığı ödülü İdlibli kardeşlerine bağışladı.

Kalkan, ödülünü, Türkiye Diyanet Vakfınca İdlib’de "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla inşa edilen İyilik Konutları’na bağışladı.

Bağışı kabul eden İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Mehmet Akif Ersoy'un anısının gözlerinde canlandığını belirterek, "Akif’in nesli her daim Hakk'ın ve hakikatin yanında olacaktır. Mazlumları gözetecek, ihtiyaç sahibi insanlara nerede olursa olsun yardım eli uzatacaklardır. Bizler de görüyoruz ki büyüğüyle küçüğüyle İdlib'deki mazlum kardeşlerimizin dertleriyle dertleniyoruz. Fırsatını buldukça elimizdeki en ufak yardımı kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Allah bu gönlü bol kardeşimizden razı olsun." dedi.

Müftü Pehlivan, Bünyamin Kalkan’ı örnek davranışından ve anlamlı bağışından dolayı tebrik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?