banner261

banner250

Müftülükten Filistin'e yardım eli

Ardahan Hanak İlçe Müftülüğü, hayırseverlerin emanetlerini işgalci İsrail'in baskı ve zulmüne maruz kalan Filistin halkına ulaştırıyor.

Ardahan Müftülüğü 19.08.2021, 13:14
Müftülükten Filistin'e yardım eli
© Diyanet Haber

İlçede sürdürülen çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Hanak İlçe Müftüsü Eyüp Kalkan, "sefalet ve sıkıntı içinde yaşamak zorunda bırakılan; barış, istikrar ve güven isteyen, işgal altında var oluş mücadelesi veren mazlum Filistin halkının yaralarını sarmaya çalıştıklarını" söyledi.

Önceki yıllarda da Filistin halkına yardım ulaştırdıklarını hatırlatan İlçe Müftüsü Kalkan, "Yıllardır olduğu gibi bu sene de Filistin'e yapılan zulmü unutmadık. Hanak İlçe Müftülüğü olarak din görevlilerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte Filistin halkının yanında olmaya çalıştık. İlçe Müftülüğümüz tarafından organize edilen yardım kampanyasına personelimiz ve vatandaşımız büyük ilgi gösterdi. Toplanan yardımları Filistin halkına ulaştırılmak üzere İl Müftü Vekili Rukiye Gürler'e teslim ettik." dedi.

Hanak İlçe Müftülüğü öncülüğünde toplanan yardımları kabul eden İl Müftü Vekili Gürler ise Hanak İlçe Müftülüğü ile yardımda bulunan personele ve vatandaşlara teşekkür etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)