banner324

banner319

Müftü Kalkan: Dijital dünyanın nesnesi değil öznesi olmalıyız

banner265

Ardahan Hanak İlçe Müftülüğünce düzenlenen programda konuşan Hanak İlçe Müftüsü Eyüp Kalkan, "Dijital dünyanın nesnesi değil öznesi olmalıyız." dedi.

Ardahan Müftülüğü 20.05.2022, 11:37
Müftü Kalkan: Dijital dünyanın nesnesi değil öznesi olmalıyız
© DİHA

Hanak İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu "Aile Haftası" dolayısıyla "Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak" konulu program düzenledi.

Fatih Sultan Mehmet Camii’nde düzenlenen programda konuşan Hanak Müftüsü Eyüp Kalkan, "Teknolojinin ilerlemesiyle dijital dünyada olumlu ve olumsuz durumlar meydana gelmektedir. Dijital dünyanın imkan ve risklerinden haberdar olup kendimizi, evlatlarımızı ve ailemizi bu risklerden korumanın yollarını aramalıyız. Allah-u Teala ‘Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun.’ buyurmaktadır. Bu ayeti kerime bizlere, kendimizi ve ailemizi korumamız gerektiğini hatırlatmaktadır." dedi.

Dijital dünyanın insanı, örften ve kadim değerlerden kopardığına dikkat çeken İlçe Müftüsü Kalkan, "Gençlerimiz dijital dünyada olumsuz ve yanlış akımlara kapılabilmektedir. Bu akımlar aile olma ve aile kurma yoluna engel olmakta ve gençlerimize yanlış bir özgüven aşılamaktadır. Bu durum örf ve adetlerimize aykırıdır. Bize düşen sorumluluk, kendimizi, ailemizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı dijital dünyanın esiri olmaktan kurtarmaktır. Bizler dijital dünyanın nesnesi değil öznesi olmalıyız." ifadelerini kaydetti.

Düzenlenen programlarda Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Öte yandan Müftü Kalkan, program kapsamında beraberindeki din görevlileri ile birlikte aileleri ziyaret ederek Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından olan "Peygamberimiz ve Aile" isimli kitabı hediye etti. 


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)