banner250

banner246

Din görevlileri iyiliğin öncüsü olmaya devam ediyor

Ardahan Hanak İlçe Müftülüğü din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Ardahan Müftülüğü 30.10.2020, 17:29
Din görevlileri iyiliğin öncüsü olmaya devam ediyor
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumları bir an olsun yalnız bırakmayan Türkiye Diyanet Vakfının, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla bölgede inşa ettiği İyilik Konutları'na bir destek de Hanak’tan geldi.

Hanak İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfının Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik yürüttüğü "İyilik Konutları" projesine konut bağışında bulundu.

Hz. Peygamber’in komşusu aç iken tok yatan bizden değildir hadisi şerifini hatırlatan İlçe Müftü V. Eyüp Kalkan, İdlib’e yardım etmenin insani ve İslami bir görev olduğunu belirtti.

Suriye’de bir insanlık dramının yaşandığına dikkati çeken İlçe Müftü V. Eyüp Kalkan, bu drama sessiz kalmayarak iyiliğe öncü olan din görevlilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İlçe Müftü V. Kalkan, iyilik konutu için yatırılan bağış makbuzunu Türkiye Diyanet Vakfı Hanak Şubesi muvazzaf personeli Metin Çoban’a teslim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Saliha gül 8 ay önce
Allah razı olsun, din ve 0lkesi için hizmet eden din adamlarından
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?