banner261

banner250

Din görevlileri aile içi şiddetle mücadele ediyor

İl ve ilçe müftülükleri, Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde aile içi şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Ardahan Müftülüğü 24.11.2021, 14:32
Din görevlileri aile içi şiddetle mücadele ediyor
© DİHA

Ardahan'da "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konulu seminer düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında çalışmalar yürütüyor.

İl ve ilçe müftülükleri ise Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde kadına yönelik şiddet başta olmak üzere aile içi şiddetin önlenmesi amacıyla toplumun farklı kesimlerine yönelik seminerler düzenliyor.

Bu kapsamda Ardahan İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde "Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konulu seminer düzenlendi. 

Damal ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Hanak İlçe Müftüsü Eyüp Kalkan, "Aile, kişilerin mutlu olmak için oluşturdukları bir ortamdır. Ailede var olan huzur ve mutluluk herkesi müspet anlamda etkileyecektir. Unutmamamız gereken bir olgu vardır ki bizleri de doğuran bir annedir. Dolaysıyla annelerimize, eşlerimize, kız çocuklarımıza karşı her zaman sevgi ve saygı çerçevesinde davranışlarımızı göstermemiz gerekmektedir." dedi. 

Mutlu aile ve mutlu toplumun önemine vurgu yapan Müftü Kalkan, "Hz. Peygamberin (s.a.s.), Hz. Ali'nin (r.a.) aile hayatlarına baktığımızda huzuru ve mutluluğu görürüz. Bizler de onların hayatından esinlenerek şiddeti ve kabalığı hayatımızdan çıkarmalıyız. İşte o zaman mutlu aile, mutlu toplumdan bahsedebiliriz. Şeytana ve nefsimize uymaksızın hayatımızı devam ettirelim ki mutlu olalım. Aslında mutluluğun formülü sevgi, saygı, sadakat, sabır ve samimiyet kavramlarında gizlidir." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)