banner324

banner319

Çıldır’da öğrenciler ödüllendirildi

banner265

Ardahan Çıldır İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilere yönelik "Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Ardahan Müftülüğü 30.05.2022, 21:19
Çıldır’da öğrenciler ödüllendirildi
© DİHA

Çıldır İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hz. Peygamberin hayatının öğrenilmesi ve hayatlarında rol model olması amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması" düzenledi.

321 öğrencinin katıldığı yarışma sonucunda ortaokul ve lise kategorisinde ilk 10’a giren öğrencilere yönelik ödül töreni gerçekleştirildi.

İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen törene, Çıldır Kaymakamı Fatih Bayram, Ardahan İl Müftüsü Dr. Hayri Erenay, İlçe Müftüsü Rahmi Temiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Yazıcı, İmam Hatip Lisesi Müdürü Korhan Karakaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Müftüsü Rahmi Temiz’in açılış konuşmasının ardından öğrencilere hitap eden Kaymakam Fatih Bayram, Hz. Peygamberin hayatının öğrenilmesi ve rol-model olarak örnek alınması gerektiğini vurguladı.

Dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Müftüsü Dr. Hayri Erenay ise "Bu tür yarışmalarda asıl olan Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrenmektir. İlçe Müftülüğünün ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gayesi ve amacı da budur. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve sınava giren öğrencilere teşekkür ederim." dedi.

Dereceye giren 20 öğrenciye çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)