banner250

banner246

Çiçekler arasında cuma namazı

Ardahan'da vatandaşlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında fiziki mesafe kuralına uyarak açık alanlarda cuma namazı kıldı.

Ardahan Müftülüğü 26.06.2020, 16:44
Çiçekler arasında cuma namazı
© Diyanet Haber

Ardahanlı vatandaşlar, Kovid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen açık alanlarda fiziki mesafeye dikkat ederek ve maske takarak cuma namazı kıldı.

Kentte camilerin normalleşme süreci ile birlikte cemaatle ibadete açılmasına rağmen fiziki mesafe kuralına uymak amacıyla çok sayıda vatandaş, Müftülükçe belirlenen açık alanlarda cuma namazını eda etti.

Ardahan merkeze bağlı Yalnızçam Hasköy'de ise cemaat namazını okulun bahçesinde kıldı.

Çiçeklerle kaplı bahçede kılınan cuma namazı sırasında bu güzel görüntüler oluştu.

İmam Hatip Yüksel Şentürk, koronavirüs tedbirlerini sürdürdüklerini söyledi.

Cuma namazlarını genellikle açık alanda kıldıklarını belirten Şentürk; "Bu kararı vatandaşlarımızla birlikte aldık. Bizim için en uygun yer okulun bahçesiydi, ona karar kıldık. Yeşillik ve çiçekler içinde farklı bir duygu ile namazımızı eda ediyoruz. Burada tabii ki farklı bir manevi hava var. Tedbirlerimizi de ihmal etmiyoruz." dedi.

Vatandaşlardan Mahmut Kazan, çiçekler içinde namaz kılmanın çok farklı bir duygu olduğunu belirtti. İbrahim Öztürk isimli bir cemaat ise "Bu ortamı başka yerde bulmak mümkün değil. Okulun bahçesinde çiçekler içinde namaz kılmak herkese nasip olmaz." ifadelerini kullandı.

Namaz kılmaya gelenlere maske dağıtıldı.

Kentte çok sayıda vatandaş da fiziki mesafe kuralına uyarak ve maske takarak açık alanlarda cuma namazı kıldı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?